Idzie rak nieborak , czyli jak rozmawiać z dziećmi kiedy rodzic ma raka
Warszawskie Centrum Psychoonkologii zaprasza rodziców i opiekunów małych dzieci (0-6 lat) na cykl warsztatów psychoedukacyjnych:

„Idzie rak nieborak , czyli jak rozmawiać z dziećmi kiedy rodzic ma raka”.

Celem 3 spotkań warsztatowych będzie omawianie codziennych trudności z jakimi borykają się rodzice (czyli Państwo) w sytuacji choroby. Zastanowimy się wspólnie w jaki sposób mówić dziecku o chorobie rodzica, jakie mogą być reakcje dziecka i jak możemy mu pomóc. Przyjrzymy się przekonaniom na temat nowotworu, które mogą wywoływać zakłopotanie, złość, wstyd a czasami strach. Wspólnie będziemy pracować nad odbudowaniem poczucia bezpieczeństwa u dzieci.

Dzieci widzą świat w taki sposób w jaki pokażą go dorośli, dlatego w trakcie warsztatów będziemy nie tylko wymieniać się wiedzą i poglądami, ale wspólnie wypracujemy bajki, metafory, zabawy i sposoby na przekazanie ważnych treści językiem zrozumiałym dla dziecka. Jesteśmy przekonani, że nawet w najtrudniejszej sytuacji dorośli mogą stworzyć bezpieczny świat, w którym rozwija się dziecko.
Spotkanie w grupie będą okazją dla rodziców do poznania i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.
Warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych psychologów – psychoterapeutów.


Terminy: 8 października, 15 października oraz 22 października 2016 (zapraszamy chętnych na wszystkie trzy spotkania), godz. 10 – 14.
Miejsce: Saska Kępa, Warszawa
Udział w spotkaniach jest bezpłatny.


Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
Tel. 574 686 444
e-mail: warsztatywcp@gmail.com
Dodatkowe informacje na stronie: www.wcp.org.pl


Przed pierwszym spotkaniem zostanie przeprowadzona telefoniczna rozmowa konsultacyjna celem lepszego poznania Państwa potrzeb.
Projekt współfinansowany jest przez The Velux Foundations w ramach projektu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »